Pierwszy Taniec-Porady i Inspiracje

Pierwszy Taniec

Pierwszy Taniec - Porady i Inspiracje

Pierwszy taniec-porady i inspiracje

Jeszcze tylko pierwszy taniec… Tak wiele razy słyszałem te słowa fotografując śluby, że postanowiłem napisać kilka słów w tym temacie. Pierwszy taniec weselny jest chyba najbardziej stresującym momentem podczas wesela nie wliczając w to przysięgi w kościele

Na początku warto rozważyć czy w ogóle chcecie, aby pierwszy taniec gościł na liście waszego programu weselnego. Jako fotograf ślubny mam okazję obserwować co dzieje się na weselach od strony oficjalnej jak również od kuchni. Jednym z tematów który spędza sen z powiek wielu parom młodym a szczególnie facetom jest pierwszy taniec. Traktowany jako „must have” każdego wesela. W naszej kulturze przyjęły się pewne schematy które powielane latami przyczyniły się do powstania tradycji. Tylko że tradycje czasami godzą w naszą swobodę i poczucie estetyki.

pierwszy taniec na weselu

Pierwszy taniec-od czego zacząć?

Naukę pierwszego tańca najlepiej zacząć od zaraz. Nie czekajcie na ostatnią chwilę, ponieważ przed Wami wiele obowiązków. Na początku warto rozważyć wasze predyspozycje i czas, który jesteście w stanie poświęcić na naukę. Postarajcie się określić poziom waszych tanecznych umiejętności. Nauka walca wiedeńskiego jest o wiele łatwiejsza niż tango czy salsa. Skomplikowane układy taneczne są czasochłonne i są zarezerwowane dla bardziej zaawansowanych tancerzy. You tube jest skarbnicą wiedzy, z której możecie czerpać inspirację. Wiele szkół tańca umieszcza tam swoje filmy z kursów. Znajdziecie tam również filmy z pierwszego tańca z wesel które mogą was zainspirować. Jeśli nie czujecie się na siłach możecie również skorzystać z pomocy profesjonalistów.

pierwszy taniec wesele

Pierwszy taniec pod okiem profesjonalisty

Nic nie zastąpi lekcji pod okiem profesjonalisty, który dobierze dla Was kroki oraz efektowne elementy pod wasze predyspozycje. W szkole tańca o wiele szybciej nauczycie się nie tylko tańczyć, ale również właściwych postaw. Podstawowe programy trwają około 4 do 6 lekcji po 60min. Tyle wystarczy by nauczyć się tańczyć resztę możecie ćwiczyć w domu. Podczas kursów tańca ludzie mocno zbliżają się do siebie i odkrywają nowy poziom współpracy a takie doświadczenia są bezcenne w związkach.

zdjęcia pierwszy taniec

Pierwszy taniec - kurs online

Kursy Online tworzone przez profesjonalnych tancerzy i choreografów są świetną opcją, jeśli brakuje Wam czasu na szkolenie w stacjonarnej szkole tańca. Na stronie Zatańczymy.pl prowadzonej przez Magdalenę Targoni w ofercie znajdziecie gotowe choreografie do wybranych piosnek. Znajdziecie tam układy z elementami walca angielskiego, wiedeńskiego, rumby, jaifa, tango, choreografie freestyle oraz układy uniwersalne pasujące do większości utworów. Po kursie nauczycie się nie tylko technicznej poprawności, ale również zyskacie pewność siebie która pozwoli Wam dobrze się bawić.

pierwszy taniec weselny

Muzyka do pierwszego tańca

Wybór odpowiedniej muzyki ma ogromne znaczenie. Tak jak nie da się stworzyć dobrego filmu bez odpowiedniej muzyki tak nie da się stworzyć odpowiedniego klimatu podczas pierwszego tańca bez odpowiedniej oprawy. Oprawa muzyczna do pierwszego tańca buduje klimat i warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego kawałka. Popularne piosenki nie są najlepszym wyborem. Pamiętam jak w jednym sezonie na topie był Ed Sheran – perfect. Lubię ten kawałek, ale jego obecność w każdej stacji radiowej sprawił, że po prostu stracił swój smak.

Warto również pamiętać o długości utworu lub jego umiejętnym zmiksowaniu by nie był zbyt długi. Im dłuższy utwór tym więcej kroków do zapamiętania. Jeśli nie macie pomysłu to przygotowałem dwie listy najpopularniejszych utworów. Jedna lista zawiera najpopularniejsze piosenki do zagraniczne a druga polskie.

Kolejna istotna rzecz to odtworzenie muzyki podczas wesela. Jeśli przygotowujecie choreografię do wybranego utworu to pamiętajcie o tym by dostarczyć muzykę dla Dj’a lub zespołu, jeśli uprzednio ją zmiksowaliście lub po prostu przycięliście. Jeśli chcecie by na waszym weselu zespół zagrał wybrany utwór to poproście o wersję audio abyście mogli się zapoznać z ich utworem.

Komunikujcie wasze oczekiwania i potrzeby. Najlepiej słownie oraz pisemnie, aby uniknąć nieporozumień. Byłem już świadkiem jak podczas pierwszego tańca Para Młoda tańczyła do innego utworu niż planowali.

pierwszy taniec

Obuwie podczas pierwszego tańca

Wybór odpowiedniego obuwia jest bardzo ważny. Większość par młodych podczas wesela zabiera ze sobą dwie lub trzy pary obuwia (dotycz Panny Młodej). Inne jest obuwie które panny młode zakładają do kościoła, inne do pierwszego tańca i wreszcie tenisówki lub baleriny (wersja dla przezornych). Obuwie do pierwszego tańca jest bardzo istotne, jeśli decydujecie się na bardziej skomplikowany układ. Komfort i bezpieczeństwo, jest najważniejsze. Pierwszy taniec ćwiczcie w obuwiu które będziecie nosić podczas wesela.

pierwszy taniec porady i inspiracje

Suknia ślubna podczas pierwszego tańca

Zaraz obok wygodnego obuwia mającego zapewnić komfort i bezpieczeństwo podczas pierwszego tańca jest również suknia ślubna. Nie każda suknia ślubna pozwoli ci poruszać się tak zgrabnie jak Jennifer Grey w filmie „Dirty Dancing” Chyba że zamierzasz się przebierać.

Oprawa tańca weselnego

Oprócz odpowiednio dobranej muzyki warto zadbać również o dodatki które podkreślą wyjątkowość pierwszego tańca. Pierwszy taniec jest jedynym czasem podczas wesela który zarezerwowany jest tylko dla pary młodej. To szczególny czas, kiedy wasi goście od początku do końca obserwują wasz taniec. Światło jest bardzo ważne. Możecie porozmawiać z zespołem o kreatywnym wykorzystaniu światła oczywiście jeśli parkiet jest odcięty od światło dziennego. Jeśli ksiądz nie udzielił pozwolenia waszym gościom na wystrzelenie konfetti podczas wychodzenia z kościoła to nic straconego. Konfetti z powodzeniem możecie wykorzystać podczas pierwszego tańca np. podczas zjawiskowego podnoszenia.

Innym urozmaiceniem są bańki mydlane. Możecie poprosić swoich gości o puszczanie baniek. Jest przy tym dużo śmiechu, ale wszelkie angażowanie waszych gości wpływa pozytywnie na integrację. Innym pomysłem może być wykorzystanie światła z telefonu waszych gości. Jeśli sala jest odcięta od światła dziennego to możecie zaangażować swoich gości do kreatywnego wykorzystania oświetlenia.

Top 10 popularnych polskich piosenek na pierwszy taniec

Top 10 popularnych zagranicznych piosenek na pierwszy taniec

0

Comments are closed.