Sesja narzeczeńska – Garść pomysłów i inspiracji

Sesja narzeczeńska

garść pomysłów i inspiracji

fotografia zaręczynowa

Sesja narzeczeńska

Czy warto zrobić sesję narzeczeńską. Czy zdjęcia ze ślubu nie wystarczą? To częste pytanie od moich klientów dla tego zdecydowałem się napisać ten artykułu. Mam nadzieję, że tych kilka zdań pozwolą Wam podjąć właściwą decyzję o tym czy jest w ogóle sens robić sesję narzeczeńską

TEMATY KTÓRE PORUSZAM:

SESJA NARZECZEŃSKA CZY WARTO?

SESJA NARZECZEŃSKA CZY SESJA ŚLUBNA?

SESJA NARZECZEŃSKA KORZYŚCI CIEKAWE MIEJSCA NA SESJĘ POMYSŁY NA SESJĘ

NAJLEPSZA PORA ROKU NA SESJĘ NARZECZEŃSKĄ

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO SESJI NARZECZEŃSKIEJ?

JAK SIĘ UBRAĆ NA SESJĘ NARZECZEŃSKA?

 

sesja narzeczeńska w lesie
zdjęcia ślubne
sesja narzeczeńska w sadzie

Sesja narzeczeńska czy warto?

Sesja narzeczeńska staje się coraz bardziej popularna wśród zakochanych i wcale mnie to nie dziwi. Okres narzeczeństwa jest podyktowany wieloma pozytywnymi emocjami które towarzyszą dwojgu zakochanych w sobie ludzi a nie ma nic piękniejszego od fotografowania prawdziwej i nieskrępowanej miłości. Zdarza mi się coraz częściej fotografować zakochanych którzy o ślubie nawet nie myślą, ale mają świadomość, że żyją w najlepszym okresie swojego życia i chcieli by mieć wspomnienia zapisane w lepszej jakości. Jeśli to wasz pierwszy raz przed obiektywem to zdecydowanie polecam.

zdjęcia z sesji nad jeziorem

Sesja narzeczeńska czy sesja ślubna?

Jaka jest różnica między sesją narzeczeńską a poślubną? Przede wszystkim podczas sesji narzeczeńskiej ludzie nie czują się skrępowani. Ujęcia w sukni ślubnej i garniturze powodują pewien dyskomfort. W 2019 robiąc sesję narzeczeńską na klifie w Orłowie spacerowaliśmy wzdłuż plaży co chwilę zatrzymując się by zrobić kilka ujęć w jakimś ciekawym miejscu i kompletnie nie zwracając na siebie uwagi. W ciągu dwóch godzin minęliśmy trzy pary które tego dnia miały zaplanowaną sesję poślubną i współczułem im tych wszystkich gapiów, którzy spacerując po plaży śmieszkowali i komentowali całe wydarzenie. Presja otoczenia ma ogromny wpływ na jakość fotografii i dlatego osobiście wolę robić sesje narzeczeńskie niż poślubne w zatłoczonych miejscach.

fotografia
sesja narzeczeńska na łące
sesja na łące

SESJA NARZECZEŃSKA KORZYŚCI 

Jedną z głównych korzyści ze zrobienia sesji narzeczeńskiej przed ślubem jest zapoznanie się z waszym fotografem, poznanie jego stylu i pracy oraz oswojeniem się przed obiektywem. Kiedy przełamiecie pierwsze lody związane ze zdjęciami to podczas ślubu nie będziecie odczuwali presji związanej z jego obecnością. Relacja klient fotograf jest jednym z kluczowych elementów mających wpływ na jakość fotografii podczas ślubu. Nie ważne czy to sesja narzeczeńska, rodzinna czy poślubna. Sesja narzeczeńska jest inwestycją w lepsze zdjęcia ze ślubu. Ale są też inne korzyści.

Możecie wykorzystać zdjęcia z sesji na kilka sposobów:

  • Możecie wydrukować fotografie w większym formacie w formie foto obrazu i wręczyć rodzicom podczas podziękowań lub udekorować nimi wasze mieszkanie.
  • Albumy są świetną opcją na podziękowania dla rodziców. Myślę, że jest to o wiele ciekawsza forma podziękowania niż kosz słodyczy.
  • Zaproszenia dla gości. Jeżeli jesteście osobami kreatywnymi i chcielibyście mieć oryginalne zaproszenia, to macie dobrą okazję wykorzystać takie fotografie przy projektowaniu zaproszeń.
  • Kilka par którym realizowałem sesje narzeczeńską wykorzystało je do dekoracji na sali weselnej.
  • Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej są przede wszystkim dla Was.
sesja narzeczeńska orłowo
sesja nad morzem

Ciekawe miejsca na sesję narzeczeńską

Kierując się wyborem miejsca na zrealizowanie sesji narzeczeńskiej możecie powrócić do czasów, w których się poznaliście i wybrać np. miejsce waszego pierwszego spotkania. Jedna z par którą miałem przyjemność fotografować na miejsce sesji narzeczeńskiej wybrała domek letniskowy w którym rok wcześniej się zaręczyli. Niektóre miejsca noszą w sobie historię, której nie zna nikt poza tymi osobami. Pomysłów jest tak wiele, że nie sposób je wszystkie wymienić. Ciekawe pomysły na sesję które przykuły moją uwagę to

Pomysły na sesję

Szklarnie, ogrody botaniczne, sady, jeziora, nadmorskie plaże, stare miejskie uliczki, klimatyczne kawiarnie, parki. Te wszystkie miejsca mają swój specyficzny klimat i myślę, że każdy odnajdzie coś dla siebie.

Jeśli nie macie pomysłu na miejsce sesji narzeczeńskiej to zdajcie się na swojego fotografa. On na pewno będzie znał świetne lokalizacje.

pomysły na sesje
fotografia zaręczynowa
sesja inspiracje

sesja narzeczeńska nad jeziorem

Uwielbiam spędzać czas nad jeziorem. Woda ma jakieś magiczne właściwości które potrafią człowieka wyciszyć, odizolować od codziennych trosk i zmartwień. Mieszkając na mazurach grzechem było by nie skorzystać z tak urokliwych miejsc.

sesja narzeczeńska w lesie

Las niezależnie od pory roku wygląda niesamowicie szczególnie rano, kiedy wszystko budzi się do życia i pierwsze promienie słońca przebijają się przez konary drzew. Przechadzając się po leśnych ścieżkach człowiek jest otoczony naturą i całkowicie odizolowany co pozwala skupić się ludziom na sobie.

sesja narzeczeńska na łące

Łąki w lecie kojarzą mi się z sielankowym spędzaniem czasu na wsi. Może to tęsknota za dzieciństwem sprawia, że lubię fotografować w tym miejscu. Czasem wystarczy znaleźć ustronne miejsce z dobrym światłem, założyć bajkowy obiektyw, który ma w sobie niedoskonałości i recepta na rustykalny klimat zdjęć gotowa.

sesja narzeczeńska nad morzem

Uwielbiam fotografować nad morzem. Szerokie piaszczyste plaże potrafią zachwycić estetyką czego brakuje mi trochę na mazurach. W lecie jest sporo turystów spacerujących nad brzegiem, ale dla dobrych zdjęć warto się poświęcić i wstać wcześnie rano lub znaleźć mniej znaną plażę

sesja narzeczeńska na łące
sesja na łące

najlepsza pora roku na sesję narzeczeńską

Myślę, że nie istnieje najlepsza pora roku na sesję. Każdy lubi co innego, ale są pewne plusy i minusy przy wyborze terminu. Na sesji zaręczynowej nie musimy obawiać się o ubiór.

sesja na pustyni
sesja narzeczeńska na pustyni
zdjęcia na pustyni

sesja narzeczeńska wiosną

Wiosną wszystko co ma w sobie życie zaczyna się budzić, nawet uczucia stłamszone urokami codzienności potrafią rozkwitać w takim okresie. Nie ma nic piękniejszego od fotografowania ludzi, którzy są pełni życia. W okresie wiosennym możecie wybrać się na zdjęcia do sadu lub ogrodu. Kwitnące drzewa owocowe na przełomie kwietnia wyglądają bardzo atrakcyjnie.

sesja narzeczeńska latem

Lato jest świetnym okresem do zdjęć, długie i ciepłe dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. W tym okresie większość ludzi planuje urlopy by odciąć się od wszelkich obowiązków. Ale nawet gdybyście nie mieli urlopu to w czerwcu słońce zachodzi około 21.00, więc czasu jest sporo.

sesja narzeczeńska jesienią

Jesień jest jedną z moich ulubionych pór roku.  Szczególnie kiedy zabieram ludzi na sesję do Lasu. Minusem jest oczywiście pogoda. Ciepłych i słonecznych dni jest jak na lekarstwo i tu ciężko jest zgrać się z czasem. Znam temat z autopsji. Większość plenerów ślubnych które miałem realizować w październiku przenoszę na wiosnę. 

sesja narzeczeńska zimą

Atutem przemawiającym za zrobieniem zimowej sesji jest oczywiście aura i specyficzny klimat. Ale problemy pojawiają się wtedy, gdy wasz jedyny dostępny czas jest w weekend i wtedy trudno zgrać się z pogodą, chyba że mieszkacie lub wybieracie się w góry wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że spotkacie się z dobrą pogodą.

sesja narzeczeńska na plaży
ciekawe pomysły na sesje

jak się przygotować do sesji narzeczeńskiej

Jeżeli zależy Wam na naturalnych i ekspresyjnych fotografiach które będą miały w sobie życie to warto zadbać o dobrą relację między sobą. Kłótnie są nierozłącznym elementem życia w związku, ale tego dnia postarajcie się odłożyć drażliwe tematy które mogły by negatywnie wpłynąć na atmosferę między wami.

zdjęcia ślubne inspiracje

jak się ubrać na sesję narzeczeńską

Myślę, że najlepiej abyście ubrali się tak by czuć się komfortowo i spójnie z miejscem, do którego udajecie się na zdjęcia. Jeśli wybieracie się na sesję do lasu czy nad jezioro to nie polecam zakładania szpilek czy wysokich obcasów.

wybór najlepszych zdjęć
0

Comments are closed.