sesja ślubna w lesie

Sesja ślubna w lesie

Uwielbiam naturalne, nieskrępowane zdjęcia ślubne. Sesja ślubna w lesie to must have od którego przeważnie zaczynam. Mieszkam na mazurach i chyba domyślasz się, dlaczego wybieram takie miejsca na plener. Mazury to bardzo urokliwe miejsce i organizacja sesji ślubnej jest dość prosta, jeśli znam oczekiwania moich par. Moim klientom, którzy zdecydowali się na plener ślubny innego dnia zalecam, aby przejrzeli mojego Instagrama i wybrali zdjęcia które przemawiają do nich najbardziej. Mam wtedy pogląd czego ode mnie oczekują i mogę zaplanować trasę. 

3 powody, dla których warto zorganizować sesję ślubną w lesie

  1. W lesie nikt Wam nie przeszkadza. Nie lubię rozpraszaczy na sesjach ślubnych, szczególnie latem, gdzie jest wielu turystów. Staram się unikać zatłoczonych miejsc takich jak np. lasy miejskie czy parki. Mniej uczęszczane ścieżki leśne są lepszą alternatywą na organizację zdjęć. Dają mi również możliwość, aby popracować nad relacją, która ma istotne znaczenie w uzyskiwaniu naturalnych zdjęć. 
  2. Światło ma istotne znaczenie w budowaniu klimatu. Zaczynając plener ślubny w lesie unikam mocnego światła które niekorzystnie wpływa na jakość fotografii.
  3. Lasy są różnorodne więc możecie spodziewać się urozmaiconego tła w jednym miejscu. Oprócz tego w lesie jest wiele prześwitów które dają piękne efekty. 

sesja ślubna w lesie – Moje ulubione zdjęcia

sesja ślubna w lesie
sesja ślubna w lesie
sesja ślubna w lesie
sesja ślubna w lesie

Jak przygotować się do sesji ślubnej w lesie?

Decydując się na wypad do lasu musicie uzbroić się w cierpliwość. Szukanie estetycznego miejsca w lesie w zależności od pory roku wymaga wiele cierpliwości. Przechadzki po lesie wśród gałęzi, komarów i pajęczyn nie należy do najprzyjemniejszych czynności. To jedna z wad organizacyjnych, ale efektowne zdjęcia czasami wymagają poświęceń. Decyzja zależy oczywiście od Was

Co zabrać ze sobą do lasu?

  • Letnią porą w lesie jest wiele insektów więc zalecam zabrać ze sobą skuteczny środek na komary oraz kleszcze. Po sesji zdjęciowej warto również dokładnie się obejrzeć. Spacer po lesie czy łące może skończyć się zabraniem ze sobą nieproszonego gościa.
  • Na sesję zdjęciową warto również zabrać ze sobą buty na zmianę. Tenisówki na sesjach sprawdzają się najlepiej. Odkryte buty czy obcasy nie są dobrym pomysłem, jeśli wybieracie plener w naturze. 
  • Kombinerki to narzędzie które zabieram ze sobą na każdą sesję. Służą mi do jednej z najważniejszych modyfikacji sukni ślubnej panny młodej. Mianowicie usunięcie koła. Koło zawsze kojarzy mi się z dystansem, który staram się zwalczać na każdej sesji. Suknia ślubna po takim zabiegu o wiele lepiej się układa i nie krępuje ruchów.
sesja ślubna w lesie
sesja ślubna w lesie
sesja ślubna w lesie
sesja ślubna w lesie

Mam nadzieję, że zachęciłem Cię do zorganizowania sesji ślubnej w lesie. Przeszkody o których wspomniałem to cena, którą trzeba czasem zapłacić, aby mieć dobre zdjęcia. Uwielbiam ekscytację moich par, kiedy pokazuje im efekty które powstają w takich lokalizacjach. 

sesja ślubna w lesie
sesja ślubna w lesie
sesja ślubna w lesie
sesja ślubna w lesie
sesja ślubna w lesie

Zobacz również jak może wyglądać sesja narzeczeńska w lesie zimową porą.